UI:Bootstrap

Allikas: Lambda
Leht kuulub aine Kasutajaliidesed juurde.

Selle praktikumi eesmärk on tutvuda mõne veebi ehitamist hõlbustava raamistikuga.

Ülesanne

Tööd võib teha kahekesi või individuaalselt.

Ülesanne: ehitage Bootstrapi või mõne teise vabalt valitud veebiraamistiku abil mõne vabalt valitud otstarbega veebilehe sisselogimise järgse vaate kavand.

Kavand tähendab, et klõpsimine midagi põnevat ei tee: lihtsalt kujundus, paigutus ja need elemendid, mida näha soovite. Märgake, et see eeldab mõtlemist navigatsioonimudelile: milline on menüü ja kuidas vaadete vahel liigutakse. Mõelge ka siin enne kujundamist paberprototüübi tegemisele.

Bootstrapi spetsiifika

Bootstrap on leitav siit: http://getbootstrap.com/.

Tutvu bootstrapi näidetega (vt Scaffolding, mis aitab paigutusega; Base CSS, mis näitab lihtsamaid kujunduselemente ning Components keerulisemate elementide tarvis) — et teaksid, mida sellega lihtsal moel ehitada saab.

Hea lähtekoht: võta lahti Get started, ning leia üles HTML Template ja siis vaata ka Examples.

Kui ülesanne on liiga lihtne, lisage javascriptiga täiendatud sisselogimise näidisfunktsionaalsus (midagi analoogset on nagunii kodutöö jaoks tarvis). Soovituslikult jQuery abil, mis nagunii Bootstrapiga kaasa tuleb, ning mida kursuse raames ka edaspidi kasutame. Alternatiivina võib Angular.js või sarnane teek võtta.

Küsimused

  • Jah, sobib, kui liides ei ole interaktiivne või ei reageeri mobiilvaatele sobilikele laiustele.
  • Jah, on okei kasutada teiste põhjasid (template) või noppeid (nt: [Bootsni.com]): oluline on teie oskus neid sobivalt kokku panna ja neist liidest ehitada.
  • Ei, ei ole okei kui te esitate kellegi valmis liidest kui enda oma. Selle eest võib saada dekaani noomituse.

Alternatiivid

Kui Bootstrap teile esteetilistel, poliitilistel, apoliitilistel, religioossetel, ideoloogilistel või muudel põhjustel ei sobi, võite otsida alternatiive. Üks nimistu võimalikest alternatiividest on:

Esitamine

  • Salvestage töö arvutiklassi W: kettale või veebi.
  • Saatke e-post jaagup.irve@ttu.ee aadressil, mille teemarida on "UI:Bootstrap" (mis on oluline, sest sortimine!), ning milles on teie töö aadress.

NB: Arvutiklasside veebiketastel leiduv on nähtav aadressil: http://www.tud.ttu.ee/web/Teie.Kasutajanimi/ ja vajab index.html faili (ning ärge unustage suuri tähti). Võimalik on kasutada ka dijkstra serverit, kuhu sobivad samuti teie klassikasutajad ja kus samuti on tarvis kasutada suurti tähti.

Hindamise sissekandmisel on kasu ka ka autorite nimedest!